Archiwum 2011

Meavestium///Meavestium ... Trochę inspiracji

Meavestium to mój pseudonim, którym podpisuję się w internecie. Na codzień jestem zwykłą 16-letnią dziewczyną, po uszy zakochaną w modzie i muzyce.

Aska///Szydełkowy byk i włóczkowy rower

Olek to pseudonim artystyczny Agaty Oleksiak, która ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Polsce, po czym wyjechała do Nowego Jorku. Tam odkryła, że jej pasją jest szydełkowanie i od tego czasu stworzyła ogromną ilość instalacji, które można podziwiać na: http://agataolek.com/ .

Takie zaangażowanie w to co się robi i posiadanie swojej pasji inspiruje! Zobaczcie sami!

Larry///Filmy Bagińskiego

Mnie najbardziej fascynują i inspirują filmy Bagińskiego. Jest niesamowity! Ma nieprzeciętny talent, a jego filmy oprócz tego, że wyglądają fantastycznie, mają swoje przesłanie. Kto nie zna, niech żałuje!

Michał K.///Muzeum Architektury we Wrocławiu

Witam! od 3 lat pasjonuję się architekturą i wszystkim co jest z nią związane. Proponuje Wam odwiedzenie Muzeum Architektury we Wrocławiu. Na pewno Was zainspiruje!

26 maja – 28 sierpnia 2011 roku

Na wystawie w Muzeum Architektury można będzie zobaczyć efekty rozległych zainteresowań i różnorodnych fascynacji twórcy. Obok widoków Wrocławia, projektów form przemysłowych i koncepcji architektonicznych, rysunków zwierząt, form zoomorficznych i studiów postaci ludzkich znajdą się obrazy łączące te elementy w surrealistycznych kompozycjach, a także obrazy i rysunki powstałe podczas wieloletnich studiów Jerzego Wołoszynowicza nad rekonstrukcją nieistniejących przedstawień Bitwy pod Anghiari Leonarda da Vinci i Bitwy pod Casciną Michała Anioła z florenckiego Palazzo Vecchio.

Dętka///TED!

Z pewnością słyszeliście o TEDzie :) TED to cykliczne wydarzeni edukacyjne, podczas którego specjaliści z różnych dziedzin wypowiadają się na ciekawe tematy związane z ich pracą. Skrót TED to Technology, Entertainment, Design. jest to fantastyczne przedsięwzięcie, podczas którego można dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy o świecie, o których Wam się nie śniło. Polecam bardzo gorąco!
Więcej info znajdziecie na stronie: http://www.ted.com/

Jan Paweł///Infografiki!

Inspirują mnie infografiki - przedstawiania treści i danych za pomocą pięknie wyglądających wizualizacji. Uwielbiam je przeglądać w internecie, może kiedyś sam będę takie tworzył :)

Lidia///Słowa inspiracji

Hej, mnie inspirują cytaty sławnych ludzi. W chwilach zwątpienia sięgam po mądre słowa, które zawsze dodają mi otuchy i pomagają przetrwać ciężkie chwile skłaniając do refleksji. Polecam stronę http://www.worldofinspiration.com/

Zena001///I'm here movie

Film o ...miłości dwóch robotów... został zrealizowany przez Spike'a Jones'a. Podobno powiedzieli mu "zrób film o czym chcesz". I zrobił...a ja oglądałam i płakałam.. http://theinspirationroom.com/daily/2010/absolut-im-here/

Chillout///Street Art Utopia

http://www.streetartutopia.com/ sztuka uliczna..wierzcie mi, że na ulicach można wymalować niesamowite rzeczy.. uczta dla oczu i balsam dla duszy :) Pozdro!

Chillout///Mistyczny chillout - koi zmysły

http://www.myspace.com/dirtydogpoland/music

Duet zawiązał się w lutym 2011 roku. Ich muzyka to relaksujące improwizacje grane na gitarze i klawiszach, wymieszane z elektronicznymi brzmieniami wyzwalanymi na żywo za pomocą syntezatorów i samplerów.

Słuchając tego chilloutu odpływam i jestem w innym świecie - wszystko wydaje się spokojne i ułożone. Jednocześnie wibruje dobrą energią.. Polecam!!!

Grają w Warszawie, szczegóły na fan page: http://www.facebook.com/pages/Dirty-Dog...

1 2